Kurs RATOWNIKA WODNEGO

Zapraszamy na kurs oparty na programie szkoleniowym zatwierdzonym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych na stopień RATOWNIKA WODNEGO. Zapisy na kurs trwają przez cały rok. Kursy ruszają w okolicach kwietniu każdego roku ( minimalna ilość osób to 8 ). Wszystkie kursy organizowane są w Łodzi.

UWAGA ! TRWAJĄ ZAPISY NA KURS RATOWNIKA WODNEGO W 2021 ROKU W ŁODZI

Organizatorem kursu jest portal naszwopr.pl oraz Fundacja Wodna Służba Ratownicza.

Zgłoszenia osób zainteresowanych prosimy przesyłać na adres e-mail : info@naszwopr.pl ( Imię i nazwisko oraz numer kontaktowy, z dopiskiem Kurs ratownika wodnego oraz miasto )

Wszelkie pytania prosimy kierować pod nasz adres e-mail : info@naszwopr.pl lub tel. 607 303 608

Ile trwa kurs i w jakie dni się odbywa ?

Kurs obejmuje zajęcia teoretyczne i zajęcia praktyczne na basenie i wodach otwartych w zakresie 63 h. Zajęcia obywają się zazwyczaj w godzinach po południowo wieczornych. Przed rozpoczęciem szkolenia organizujemy spotkanie organizacyjne, na których ustalamy z kursantami konkretne godziny oraz dni zajęć. Terminy kursu są bardzo elastyczne i uzależnione od Państwa. My dostosujemy się do Państwa możliwości czasowych.

Co otrzymujemy po ukończeniu kursu ?

Po zaliczeniu wszystkich elementów szkolenia oraz pozytywnym wyniku egzaminu otrzymają Państwo certyfikat ukończeniu kursu zawodowego na ratownika wodnego. Dokument ten uprawnia do pracy na wszystkich basenach, kąpieliskach oraz miejscach okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli.

Wymagania przystąpienia do kursu na stopień Ratownika wodnego:

  • ukończone 18 lat
  • przepłynięcie dystansu 200 metrów bez zatrzymania stylem dowolnym w tym 50 m na plecach w czasie 4 minut i 15 sekund.
  • przepłynięcie 15 metrów pod lustrem wody