KURS RATOWNIKA WODNEGO

Zapraszamy na kurs oparty na programie szkoleniowym zatwierdzonym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych na stopień RATOWNIKA WODNEGO. Zapisy na kurs trwają przez cały rok. Kursy ruszają w okolicach maja każdego roku ( minimalna ilość osób to 8 ). Wszystkie kursy organizowane są w Łodzi.

UWAGA TRWAJĄ ZAPISY NA KURS RATOWNIKA WODNEGO W ŁODZI 2024 ! 

UWAGA OSTATNIE WOLNE MIEJSCA !!!

Miejsce : Łódź,

Kiedy :  rozpoczęcie kursu – 20 maj 2024 o godzi. 17.00 ( zainteresowanych prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny )

Z zapisanymi osobami będziemy kontować się mailowo lub telefonicznie i udzielimy niezbędnych informacji.

Czas kursu : około 2 tygodni

Cena : 1200 zł ( możliwe raty lub odpracowanie w sezonie )

Zgłoszenia osób zainteresowanych prosimy przesyłać na adres e-mail : info@naszwopr.pl ( Imię i nazwisko oraz numer kontaktowy, z dopiskiem „kurs ratownika wodnego” oraz miasto )

Wszelkie pytania prosimy kierować pod nasz adres e-mail : info@naszwopr.pl lub tel. 607 303 608

W jakich terminie odbywa się kurs ?

Kurs ratownika wodnego zazwyczaj odbywa się na przełomie maja/czerwca. Wszystko ustalamy z kursantami tak, aby każdemu pasowała pora i miał czas uczestniczyć we wszystkich zajęciach.

Ile trwa kurs i w jakie dni się odbywa ?

Kurs obejmuje zajęcia teoretyczne i zajęcia praktyczne na basenie i wodach otwartych w zakresie 63 h. Zajęcia obywają się zazwyczaj w godzinach po południowo wieczornych. Przed rozpoczęciem szkolenia organizujemy spotkanie organizacyjne, na którym z pewnością ustalimy z kursantami konkretne godziny oraz dni zajęć. Terminy kursu są bardzo elastyczne i uzależnione od Państwa. My dostosujemy się do Państwa możliwości czasowych.

Co otrzymujemy po ukończeniu kursu ?

Po zaliczeniu wszystkich elementów szkolenia oraz pozytywnym wyniku egzaminu otrzymają Państwo certyfikat ukończeniu kursu zawodowego na ratownika wodnego. Dokument ten uprawnia do pracy na wszystkich basenach, kąpieliskach oraz miejscach okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli.

Czy po kursie otrzymam pracę ?

Po ukończonym kursie zapewniamy pracę na różnych obiektach w całej Polsce. Mogą to być zarówno baseny jak i kąpieliska śródlądowe czy morskie. Ze względu na dużą ilość obiektów, w których prowadzimy obsługę ratowniczą mamy możliwość atrakcyjnego zatrudnienia. W związku z tym to Ty decydujesz gdzie będziesz chciał/ła pracować. Oferujemy na dobry początek umowy zlecenia z możliwością zakwaterowania w danym mieście. Z pewnością znajdziesz obiekt, na którym chciałbyś/łaś popracować. Nasza kadra na pewno pomoże Ci zdobyć doświadczenie i odpowiednie umiejętności. Na zakończenie zapraszamy do kontaktu poprzez email lub telefon.

Wymagania przystąpienia do kursu na stopień Ratownika wodnego:

  • ukończone 18 lat w momencie przystąpienia do egzaminu
  • przepłynięcie dystansu 200 metrów bez zatrzymania stylem dowolnym w tym 50 m na plecach w czasie 4 minut i 15 sekund.
  • przepłynięcie 15 metrów pod lustrem wody

Kto może być ratownikiem wodnym ?

Przede wszystkim należy ukończyć kurs ratownika wodnego, po którym kursant otrzyma odpowiedni certyfikat. Dodatkowo musi odbyć kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy, która wymaga receryfikacji co trzy lata. Ratownik wodny musi posiadać dodatkową kwalifikację przydatną w ratownictwie wodnym np. sternik motorowodny. Na koniec musi być członkiem lub być zatrudnieni w podmiocie, który ma uprawnianie do wykonywania ratownictwa wodnego. Oznacza to, że zatrudniając się w pomiocie, który te uprawnienia posiada spełniamy wszystkie wymagania bycia ratownikiem wodnym. Jeśli podmiot, w którym pracujemy nie posiada tych uprawnień, to wtedy musimy być członkiem takiego podmiotu np. WOPRu

Zapraszamy również na kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy